اخبار اجتماعیاخبار اقتصادیاخبار روز

حساب مددجویان بهزیستی وکمیته امداد مملو از پول شد | واریزی جدید دولت برای مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد

زمان دقیق واریز مستمری اردیبهشت ماه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد مشخص شد!

زمان واریز مستمری مددجویان بهزیستی در اردیبهشت ماه 1403 اعلام شد.

واریز مستمری در تاریخ‌های ۲۰، ۲۳، ۲۷ و ۳۰ اردیبهشت ماه انجام می‌شود.

برای اطلاع دقیق از تاریخ واریز مستمری خود، می‌توانید به سامانه الکترونیکی خدمات بهزیستی به نشانی https://www.behzisti.ir/ مراجعه کنید.

مستمری امسال مددجویان سازمان بهزیستی نسبت به سال گذشته با افزایش ۳۰ درصدی همراه بوده است.

براین اساس خانوار‌های یک نفره ماهیانه یک میلیون تومان، ۲ نفره یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان، ۳ نفره ۲ میلیون تومان، چهار نفره ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و خانواده پنج نفره و بالاتر سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

رئیس بهزیستی خرم‌بید با اشاره به نگاه ویژه دولت به این سازمان گفت: از ابتدای سال جاری افزایش ۳۰ درصدی مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی محقق شد.

مرضیه روستا در حاشیه برپایی میز خدمت در خرم‌بیداز شهرستان خرم‌بید به عنوان منطقه‌ای شهیدپرور یاد کرد و افزود: پاسداشت مقام فاخر شهدا و تکریم خانواده معزز ایثارگران و جانبازان از مهم‌ترین رسالت‌هایی است که بر دوش داریم.

وی برپایی میز خدمت در روستای شهیدآباد خرم‌بید را اقدامی ارزنده توصیف کرد و افزود: در قالب میزهای خدمت، خدمات ویژه مشاوره و مددکاری اجتماعی از سوی بهزیستی ارائه شد.

به گفته این مقام مسئول، مشاوران، روانشناسان و کارشناسان اورژانس اجتماعی در میز خدمت روستاهای شهیدآباد شهرستان خرم‌بید حضور یافته و پاسخگوی مطالبات و پرسش‌های مردمی بودند.

روستا در بخش دیگری از سخنانش از تعامل گسترده بهزیستی با بنیاد شهید و امور ایثارگران خرم‌بید خبر داد و افزود: مددجویان تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران که مبتلا به معلولیت ضایعه نخاعی هستند از کمک‌های حق پرستاری سازمان بهزیستی خرم‌بید بهره‌مند می‌شوند.

وی از ارائه تجهیزات پزشکی و درمانی به افراد تحت پوشش خبر داد و افزود: تجهیزاتی نظیر تشک مواج، تخت ویژه، ویلچر و سایر موارد مورد نیاز توانخواهان از سوی بهزیستی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خرم‌بید اظهار کرد: بیش از ۲ هزار معلول، ۳۰۰ خانوار امور اجتماعی و ۵۰۰ خانوار بهبود یافته تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان خرم‌بید قرار دارند.

وی با قدردانی از نگاه ویژه دولت به سازمان بهزیستی افزود: با ارائه خدمات مستمر و هدفمند در حال حاضر هیچ موردی که در نوبت دریافت مستمری بهزیستی باشد، وجود ندارد.

به گفته روستا، از ابتدای سال جاری افزایش ۳۰ درصدی مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی محقق شد و حداقل مستمری ماهیانه یک نفره به ۹۹۰ هزار تومان افزایش یافت.

وی بیان کرد: شهرستان خرم‌بید با بهره‌مندی از معادن پربار از نظر بنیه اقتصادی غنی است اما متاسفانه جمعیت قابل ملاحظه‌ای تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خرم‌بید از اتخاذ راهکارهایی به منظور ایجاد درآمد پایدار برای افراد تحت پوشش خبر داد و افزود: ارائه تسهیلات وام خود اشتغالی به میزان ۱۵۰میلیون تومان با بهره ۴ درصد برای راه‌اندازی مشاغل پرداخت می‌شود.

علی عاشوری افزود: با توجه به احتمال سوء استفاده برخی از سودجویان از پیامک‌های ارسالی به مشتریان، اقدام به ماسک کردن سرشماره پیامکی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت شد.

وی ادامه داد: مشتریان توجه داشته باشند که از این پس تمامی پیامک‌هایی که از غیر از این سرشماره برایشان ارسال می شود، مربوط به صندوق قرض الحسنه امداد ولایت نیست.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت خاطرنشان کرد: این اقدام علاوه بر جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی، منجر به کوتاه شدن حجم پیامک‌ها و همچنین صرفه جویی در هزینه‌های ارسال پیامک نیز شده است

هنگامی که پیام کوتاه با استفاده از سرویس ماسک Mask پیام کوتاه ارسال می‌شود؛ به جای سرشماره ارسال کننده پیام، نام مخاطب درج می‌شود. درج نام مخاطب به جای سرشماره ارسال پیامک انبوه باعث ترغیب مخاطب به بازکردن پیام و مطالعه متن پیام می‌شود.

پیامک‌های صندوق امداد ولایت از این پس با سرشماره مشخص ارسال می‌شود

سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا فراجا پیش از این در گفت و گو با ایرنا، میزان کلاهبرداری‌های اینترنتی را حدود ۳۷ درصد اعلام کرده و گفته بود: سازمان‌ها حتما باید با سرشماره مشخصی که از قبل به مردم ابلاغ می‌شود برای ارسال پیامک اقدام کنند.

وی تاکید کرد: بارها در رسانه‌ها تاکید کردیم که سازمان‌ها حتما باید با سرشماره مشخصی که از قبل به مردم ابلاغ می‌شود به ارسال پیامک مبادرت کنند همچنین پیش از ارائه خدمت هم در حوزه رسانه‌های عمومی و جراید سرشماره‌های پیامک‌هالی ارسالی اطلاع رسانی شود.

آمار ۳۷درصدی کلاهبرداری‌های اینترنتی/سازمان‌ها با سرشماره مشخص پیامک ارسال کنند
کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال 1395 مجوز تاسیس صندوق امداد ولایت را با هدف پرداخت تسهیلات به مددجویان را از بانک مرکزی دریافت کرد و از سال ۹۶ کار این صندوق با ۳۴ شعبه فعال به صورت رسمی فعالیت خود را در کشور تسری داد.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به تازگی میزان تسهیلات پرداختی این صندوق را در سال گذشته پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد که به تعداد ۲۷۰ هزار فقره به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد اعطا شده است.

عاشوری گفت: تلاش می‌کنیم با همکاری بانک مرکزی به سوئیچ بانکی مستقلی برای صندوق دست پیدا کنیم تا بتوانیم عملیات بانکی را به خوبی انجام دهیم.

۱۰ میلیون نفر عضو صندوق هستند و از خدمات آن استفاده می‌کنند

مدیرعامل صندوق امداد ولایت با اشاره به افزایش میزان سپرده‌گذاران در کمیته در سال ۱۴۰۲ ادامه داد: امروز حدود ۱۰ میلیون نفر عضو صندوق هستند و از خدمات آن استفاده می‌کنند.

وی افزود: همچنین، به دنبال ارائه بیشتر خدمات الکترونیک به مددجویان هستیم و امیدواریم در سال ۱۴۰۳ حداقل سه خدمت جدید را در حوزه الکترونیک ارائه دهیم. با تلاش‌هایی که صورت گرفته تمامی پیامک‌های ارسالی برای مددجویان از طریق سرشماره ویژه صندوق ارسال می‌شود که این مسئله جلوی برخی سواستفاده‌ها را خواهد گرفت.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان توزیع جهیزیه و کالاهای ضروری زندگی، تجلیل از نخبگان دختر و پسر و اعزام مادران و دختران به زیارت ایشان و امام زادگان از برنامه‌های دهه کرامت است.

کریم زارع با تبریک فرارسیدن دهه کرامت و میلاد فرزندان همام امام موسی کاظم (ع) اظهار کرد: این دهه فرصت مغتنمی برای نشر و تعمیق فرهنگ اهل بیت به ویژه فرهنگ فاطمی و رضوی است تا با بهره مندی از دریای خروشان آموزه‌های قرآنی، زمینه آشنایی هر چه بیشتر نسل جوان با فرهنگ اهل بیت به ویژه امام هشتم شیعیان، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و بانوی دو عالم حضرت فاطمه معصومه (س) فراهم شود.

وی با اشاره به برنامه‌های این دهه، ادامه داد: در این ایام علاوه بر اجرای جشن میلاد حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س)، درخصوص اعزام مادران و دختران تحت حمایت برای مشرف شدن به زیارت حرم مطهر فرزندان همام امام موسی کاظم (ع)، امام زادگان و بقاع متبرک برنامه ریزی لازم صورت گرفته، همچنین دیدار با خانواده و دختران شهدا و نیز خانواده‌هایی که دختر بیمار دارند در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان اجرای این برنامه‌ها را با هدف تقویت روحیه و خودباوری خانواده‌های تحت حمایت عنوان کرد و افزود: در دهه کرامت به نوعروسان در آستانه ازدواج نیز جهیزیه و به خانواده‌های تحت حمایت براساس نیازشان، کالاهای ضروری زندگی اهدا خواهد شد، همچنین مراسم تجلیل از نخبگان دختر در روز تولد حضرت معصومه (س) و تجلیل از نخبگان پسر در روز تولد حضرت امام رضا (ع) انجام می‌شود.

وی با تاکید براینکه خدمات این نهاد با مساعدت خیران و نیک اندیشان به خانوارهای تحت حمایت ارائه می‌شود، گفت: عموم مردم می‌توانند علاوه بر مراجعه حضوری به دفاتر و مراکز نیکوکاری کمیته امداد، با شماره گیری #۰۳۱*۸۸۷۷* نسبت به اهدای نذورات و مساعدت برای تامین مایحتاج نیازمندان واقعی اقدام کنند.

محمد

هر روز زندگی، امیدی جدید برای داشتن تجربه‌ای نو و جذابه. از لحظه به لحظه زندگیت لذت ببر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا