اخبار روز

آخرین خبر از جزئیات واریز حقوق جانبازان 1403

آخرین خبر از جزئیات واریز حقوق جانبازان 1403

کسانی که در همکاری با نیروهای مسلح شهید یا جانباز شده‌اند مطابق مواد 38 ، 39 و 40 بر اساس احکام صادر شده در اسفند ماه سال قبل افزایش 20 درصدی داشته است.

  • خانه
  • بازار

مدت مطالعه :

محمود پاکدل معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد امسال برای اولین بار افزایش‌های قانونی حقوق ایثارگران در فروردین ماه اعمال شد.

پاکدل با اشاره به جزئیات افزایش حقوق سال 1403 ایثارگران، عنوان‌کرد: افزایش حقوق شهدای نیروهای مسلح اعم از حالت اشتغال و بازنشسته و کسانی که در همکاری با نیروهای مسلح شهید یا جانباز شده‌اند مطابق مواد 38 ، 39 و 40 بر اساس احکام صادر شده در اسفند ماه سال قبل افزایش 20 درصدی داشته است.

وی افزود: افزایش حقوق شهدای غیرمستخدم مردمی و جانبازان تبصره یک معادل 20 درصد بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری، افزایش حقوق شهدای دستگاه‌های اجرایی مطابق ماده 39 است.

اما فعلاً معادل 20 درصد افزایش داده‌ایم که در تطبیق احکام ارسالی دستگاه‌ها ما‌به التفاوت پس از دریافت حکم انجام می‌شود.

پاکدل ادامه داد: حق پرستاری به تعداد 138 هزار نفر و با افزایش 35 درصد به مبلغ هر k معادل 71 میلیون و 661 هزارو 840 ریال اقدام شده است که معادل مصوبه شورای عالی کار است.

مستمری والدین شهدا از مبلغ 70 میلیون و 80 هزار ریال به 150 میلیون ریال به استناد قانون بودجه 1403 افزایش داده شده که معادل 114 درصد است.

وی افزود: کمک معیشت ایثارگران با توجه به عدم ابلاغ آیین نامه آن مطابق اسفندماه پرداخت شده به محض ابلاغ آیین‌نامه که مراحل اولیه آن انجام شده اقدام و از فروردین ماه مابه التفاوت آن نیز اقدام می‌شود.

پاکدل گفت: حق نگهداری موضوع ماده 22 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به این دلیل که تاکنون آیین نامه آن ابلاغ نشده است معادل سال قبل اقدام شده و پس از ابلاغ سقف سال 1403 معادل مبلغ مصوب اصلاح می‌شود.

وی افزود: برای کسورات اولین افزایش مرتبط با صندوق شاهد با توجه به تماس‌ها و مراجعات ایثارگران و به منظور تامین نظر ایثارگران و همچنین فراهم نمودن زمینه پرداخت سریع وام‌های قرض‌الحسنه ضروری به ایثارگران با مدیرعامل صندوق شاهد جلسه‌ای داشتیم و سقف کسورات معادل میانگین 20 درصد افزایش و حداکثر مبلغ سه میلیون تومان در نظر گرفتیم.

چنانچه ایثارگرانی بابت حقوق یا مستمری و حق پرستاری افزایش بیش از سه میلیون داشته باشند تا این سقف اقدام می‌شود همچنین ایثارگران که دارای دریافتی‌های غیر از حقوق و مستمری مانند حق پرستاری موضوع ماده 26 و حق نگهداری موضوع ماده 22 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران داشته‌اند فقط از حقوق یا مستمری کسر شده است.

جانبازانی که صرفاً از بنیاد حق پرستاری دریافت می‌کنند و عضو صندوق شاهد هستند معادل افزایش حق پرستاری و حداکثر سه میلیون تومان اقدام شده است.

همچنین دو روز پیش محمود پاکدل گفت: همانطور که در خبر‌ها نیز اعلام شد: دریافت کنندگان حق پرستاری بنیاد شهید در سال ۱۴۰۳، حقوقشان را در فروردین با افزایش ۳۵ درصدی دریافت کردند.

پاکدل گفت: والدین شهدا نیز در سال جدید حقوقشان از ۷ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان، افزایش یافت و علاوه بر آن تمام حقوق بگیران بنیاد شهید و امور ایثارگران طبق مصوبه دولت، حقوقشان ۲۰ درصد افزایش داشته است.

دانلود فیش حقوقی بنیاد شهید ایثارگران

در سامانه ایثار isaar.ir خدمات متعددی به کاربران ارائه می شود که با استفاده از آن ها دیگر لازم نیست که مراجعه کنندگان به صورت حضوری به اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کنند.

در ادامه این مقاله، شیوه ورود به سایت خدمات الکترونیک ایثار به صورت کامل بررسی شده است و همچنین شیوه استفاده از این سایت نیز به صورت کامل توضیح داده شده است.

واریز حقوق جانبازان در بانک دی امروز

برای بسیاری از حقوق بگیران ایثارگر این سوال مطرح شده است که آیا واریز حقوق جانبازان در بانک دی دیروز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت انجام می شود یا خیر؟

وزیر اقتصاد گفت: در حوزه پرداخت مالی، تمام حقوق‌های کارکنان دولت و بازنشستگان و یارانه‌های نقدی پرداخت شده و اگر مرحله پایانی در حوزه اجرایی بانک‌ها داشته باشد امروز ادامه خواهد یافت.

منبع: وقت صبح

محمد

هر روز زندگی، امیدی جدید برای داشتن تجربه‌ای نو و جذابه. از لحظه به لحظه زندگیت لذت ببر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا